İspanyol gazetecilerden Gabriel Paulista vurgusu! Hiç kimse bilmiyordu

Giovanni van Bronckhorst’u teknik direktörlük görevine getiren Beşiktaş, Brezilyalı savunmacı Gabriel Paulista ile prensipte anlaşma sağladı.

Siyah-beyazlıların, İstanbul’a getirdiği Gabriel Paulista ile ilgili İspanyol gazeteciler değerlendirmelerde bulundu. David Vinuesa Malbac ile Hector Gomez, Gabriel Paulista’ya dair görüşlerini Fanatik’e anlattı.

Hector Gomez, Gabriel Paulista için şu ifadeleri kullandı:

“Gabriel Paulista sahada çok iyi giden ve çok sert oynayan güçlü bir defans oyuncusu. O bir kazanan, her zaman kazanmak isteyen, çok hırslı ve savunduğu kulübe çok bağlı bir oyuncu. Biraz hızını kaybetmiş olabilir ama hala Türkiye’de harika bir rol oynayabileceğine emin olduğum üst düzey bir stoper.

Valencia sözleşmesini yenilemedi çünkü kontratı yüksekti ve en büyük hissedar Peter Lim kulübe yaptığı yatırımdan vazgeçme sürecinde.”

David Vinuesa Malbac ise şunları söyledi:

“Gabriel Paulista hava toplarında çok iyi bir oyuncu. Yüksek bir kafa topu yüzdesi var. Eski hızını kaybetti ama iyi pozisyon alıyor. İyi bir lider. Hücum seviyesinde genellikle sezon başına ortalama 2 gol atıyor. Eksiksiz bir oyuncu. Zaman zaman birkaç aksaklığı olsa da genel olarak sağlam.

Valencia’da çok iyi bir seviyedeydi. Onunla yolları ayırdılar çünkü kulüp sahibi mali durumlardan dolayı sözleşme yenileme için para harcamak istemedi. Atletico da savunmayı gençleştirmek ve daha genç oyuncularla anlaşmak istediği için Gabriel ile devam etmedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir